Kryzys Gospodarczy

Jak uniknąć kryzysu

Brak regulacji czy nadmierna regulacja?

Przyczyną wielu problemów gospodarczych wydaje się być brak odpowiednich regulacji. Afery finansowe z ostatnich kilku lat wydają się potwierdzać tę tezę. Czy jest ona jednak prawdziwa?

Praktycznie każdy z nas w swoim życiu spotkał się z co najmniej kilkoma absurdalnymi przepisami, przez które straciliśmy nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze. To właśnie nadmierna regulacja jest jednym z powodów kryzysu gospodarczego. Pomijając gigantyczne wydatki ponoszone na administrację państwową i przetargi na zamówienia publiczne, właśnie brak deregulacji stanowi istotny problem.

Duża liczba zamkniętych zawodów to jeden z powodów, dla których młode osoby mają problem ze znalezieniem pracy. Dodatkowym problemem jest rosnąca liczba zezwoleń, które wydają urzędnicy. Obecnie budowa domu trwa krócej, niż załatwienie wszystkich zezwoleń z nią związanych. Z tego właśnie powodu w krajach o niskim indeksie wolności gospodarczej, mamy do czynienia z częstymi kryzysami gospodarczymi. Przedsiębiorcy nie mają bowiem możliwości rozwijania swoich firm w odpowiednim tempie, a nieustanne kontrole potrafią skutecznie zniszczyć legalnie działające przedsiębiorstwa. Z tego właśnie powodu kryzys gospodarczy często dotyka kraje, które nie są przyjazne przedsiębiorcom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *