Kryzys Gospodarczy

Jak uniknąć kryzysu

Czas spłacać kredyt!

Kosztorys naprawy samochodu - tutaj

Najistotniejszym problemem w gospodarce jest nadmierne finansowanie bardzo wielu przedsięwzięć z kredytów. Wydawanie dużej ilości pieniędzy bez wątpienia pobudza gospodarkę, ale stanowi jednocześnie poważne ryzyko. Przychodzi bowiem moment, w którym należy zacząć spłacanie zaciągniętych kredytów. Wówczas rozpoczyna się tzw. zaciskanie pasa i bardzo obniża się standard życia ludzi obciążonych tymi kredytami.

Spora część osób na własnym przykładzie może przekonać się, jak uciążliwy może być kredyt, zwłaszcza gdy tracą oni pracę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kraju, który zaciąga kredyt w imieniu swoich obywateli. W momencie spadku dochodów jest on równie trudny do spłacenia dla kraju, jak i dla każdego gospodarstwa domowego. Biorąc pod uwagę liczbę osób zatrudnionych w sektorze publicznym, może spowodować on poważne problemy.

Odsetki od zaciągniętych kredytów stanowią spory wydatek w budżecie każdego kraju. W konsekwencji rządy najczęściej decydują się na podwyższenie podatków. Rozwiązanie to prowadzi do zmniejszenia zasobności portfela statystycznego obywatela, co z kolei przekłada się spadek zapotrzebowania na dobra inne, niż te podstawowe. W ten sposób cała gospodarka traci, zarówno w skali pojedynczego obywatela jak i całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *