Kryzys Gospodarczy

Jak uniknąć kryzysu

Czy wzmożona konsumpcja jest rozwiązaniem na kryzys gospodarczy?

antybiotyki.schizofrenia.org.pl

Bardzo wiele osób żyje w przekonaniu, że powodem obecnego kryzysu gospodarczego jest nadmierna oszczędność sporej liczby osób. Według tego typu ludzi najlepszym rozwiązaniem na panujący kryzys gospodarczy jest zwiększenie konsumpcji. Czy to rozwiązanie można uznać za dobry pomysł? Z całą pewnością nie!

Oszczędzane pieniądze prędzej czy później trafią na rynek i umożliwią gospodarce prawidłowe funkcjonowanie. Wydając pieniądze w momencie kryzysu gospodarczego, nie zawsze spełnią one swoje właściwe zadanie. Chwilowy wzrost konsumpcji z pewnością poprawi stan gospodarki, ale w momencie zmniejszania się oszczędności, gospodarka może wejść w stan długotrwałej recesji.

Zupełnie innym aspektem jest pobudzanie gospodarki poprzez uproszczenie systemu podatkowego i obniżkę podatków. Spadek cen zachęca bowiem konsumentów do robienia większych zakupów. To z kolei przekłada się na konieczność wytworzenia większej ilości dóbr, a aby je wytworzyć potrzeba większej liczby pracowników. Tym samym maleje bezrobocie i ulgę odczuje także budżet państwa, z którego nie będzie konieczności wydawania pieniędzy na zasiłki i opiekę socjalną dla najuboższych. Z całą pewnością rozwiązanie to jest najlepszą receptą na kryzys gospodarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *