Kryzys Gospodarczy

Jak uniknąć kryzysu

Możliwe skutki kryzysu

zwrot vat za paliwo

Skutki kryzysu gospodarczego mogą być różne dla poszczególnych państw. Dotychczas bardzo poważne konsekwencje kryzysu poniosły takie kraje, jak np. Grecja. Kryzys spowodował, że w Grecji rozważano ogłoszenie bankructwa. Jednakże skutki tego zjawiska są odczuwalne również i w mocnych gospodarczo krajach. W Stanach Zjednoczonych zaobserwowano wzrost bezrobocia, duży deficyt budżetowy czy niską konsumpcję. Ponadto wartość dolara uległa zmniejszeniu, przez co istnieje ryzyko, że Stany Zjednoczone przestaną być supermocarstwem.

Skutki kryzysu gospodarczego odczuwane są także w instytucjach finansowych. Coraz trudniej uzyskać kredyt. Zaufanie do banków jest niższe, co spowodowane jest m.in. niedostateczną wiedzą tych instytucji odnośnie kredytobiorców, jak również partnerów biznesowych. Panuje także poczucie destabilizacji w społeczeństwach. Spadek zamówień przyczynia się do wzrostu bezrobocia. Większość osób przyznaje, że w czasie kryzysu gospodarczego mniej wydaje na potrzeby wyższego rzędu. Z tego powodu tak ważne są odpowiednie działania rządu, dzięki któremu można zmniejszyć nasilenie kryzysu.

www.antalya2012ewc.com

1 thought on “Możliwe skutki kryzysu

  1. Piątka! Szybko czyta się to, co zostało poruszone w spójnym poście. Naprawdę ten kto publikację pisał, posiadał dobre rozeznanie o temacie. Główna myśl tekstu okazała się dla wielu nieobojętna i zdecydowanie również w swoim czasie skorzystam z przedstawionych tu wskazówek. Pozdrówki i życzę jeszcze wielu trafionych wypowiedzi w podobnym wydźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *